Marketing konkursów internetowych

Jeśli bawimy się w coś co nazywamy konkursami internetowymi, przeważnie ma to związek z tym że czymś zostaliśmy zachęceni do udziału w nich. Dzięki temu że sprawnie działa coś takiego jak marketing, możemy mówić o tak dużej popularności. Przykładowo, jeśli znana stacja radiowa w Polsce organizuje konkursy w których można zdobyć nawet i kilkaset tysięcy złotych, to nie jest to robione bez powodu. Jeśli bowiem sms kosztuje dajmy na to chociażby te 50 groszy, t w przeliczeniu na milion osób które w konkursie uczestniczą, jest to naprawdę konkretny dochód. W przypadku takowego przelicznika może tenże dochód wynosić nawet i 500 tysięcy złotych, co w porównaniu z jedynie pojedynczym dniem trwania konkursu daje ogromne zyski. Dlatego dzięki czemuś takiemu jak marketing podejmujemy się grania w różne konkursy internetowe. Wiemy, że graczy mogą być nawet i miliony, ale po cichu liczymy na to, że to my zostaniemy z tych milionów wylosowani. Tymczasem zazwyczaj wygrywa osoba, która się tego nie spodziewa.

Na czym polega konkurs internetowy?

Kategoria: Konkursy
Tagi : , , , ,

Ekonomia uczy nas, że pieniądz nie rodzi się na drzewach, tylko jest zarabiany. Można go też produkować, ale jedynie poprzez to, że tworzy się nowe miejsca pracy, rozwija się gospodarkę i zwiększa się dochody. Podobnie jest z konkursami internetowymi. Jeśli ktoś oferuje w takim konkursie telefon do wygrania o wartości 1500 złotych, to należy mniemać, że telefon ten nie jest w postaci jałmużny. Nikt nie jest na tyle dobry, aby całkowicie obcej osobie dać taki telefon za darmo jeszcze w formie konkursu. Jakiś zarobek musi przecież tutaj dla osoby która dany konkurs internetowy tworzy istnieć. Dlatego więc, jeśli podmiot oferuje nam tenże telefon za jedyne 1500 złotych, to pewnie wcześniej będzie on wymagał tego, abyśmy do losowania po ten telefon zgłosili się sms-em, a one jak wiadomo w swojej cenie będą też posiadały marżę dla osoby, która je zbiera dla siebie. Dlatego nigdy żaden konkurs internetowy czy jakikolwiek inny nie był zrobiony z pobudek filantropijnych, tylko z potrzeby czystego zysku, którym kieruje się twórca danego konkursu.

Korzyści wynikające z oszczędności

Korzyści wynikające z oszczędności Podstawową korzyścią z oszczędzania są oczywiście pieniądze. Ale pieniądze to jest niezależność i rozwiązanie wielu współczesnych problemów w budżecie domowym. Oprócz pieniędzy są jeszcze inne korzyści z oszczędzania. Ograniczenie ogrzewania które daje nam duże oszczędności pieniężne jest również dobrym środkiem do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Innym aspektem oszczędności człowieka w budżecie domowym jest powiedzmy kupno przecenionego jedzenia które ma parę dni przydatności do spożycia. W skali globalnej daje to dużo lepsze wykorzystanie zasobów spożywczych niż w przypadku gdyby produkt ten nie został przeceniony. Wtedy to trafiłby on na śmietnik po upływie terminu przydatności. Za oszczędność można uważać nie tylko towary które się kupiło na po niższej cenie. Do oszczędności można zaliczyć towary których w ogóle nie kupiliśmy. Niejednokrotnie ludzie nieoszczędni kupują w różnych sklepach gadżety czy to elektroniczne bądż inne które w póżniejszym okresie okazują się zupełnie nieprzydatne a nawet zbędne.

Ekologiczna reforma podatkowa

Ekologiczna reforma podatkowa W zakresie ekonomii oraz podatków funkcjonuje bardzo wiele rozlicznych koncepcji. Jedną spośród nich jest tak zwana ekologiczna reforma podatkowa. Założenia tej koncepcji są takie, ażeby zwiększyć opodatkowanie zarówno środowiska, jak i produktów z niego wytwarzanych, a także zanieczyszczeń, jakie z tego wynikają. Jednocześnie ograniczone zostałoby opodatkowanie pracy i jej kosztów. Tego rodzaju reforma po prostu zmienia źródło, z którego państwowy budżet czerpie dochody, ale nie jest to jednoznaczne z pomniejszeniem tychże dochodów. W konsekwencji przekłada się to na to, że rynkowa cena środowiska i jego produktów idzie w górę, natomiast siła robocza staje się coraz tańsza. Pracodawcy otrzymują zatem zielone światło, jeżeli chodzi o tworzenie miejsc pracy, albowiem w takiej właśnie sytuacji zatrudnianie nowych pracowników jest z ekonomicznego punktu widzenia jak najbardziej uzasadnione.