Konkursy internetowe a psychika ludzka

Kategoria: Konkursy
Tagi : , , , ,

Ludzki umysł pod kątem psychologicznym jest bardzo rozwinięty. Wiadomo, w końcu posiadamy bardzo rozwinięty mózg, który charakteryzuje się wieloma odczuciami, pragnieniami i tym podobnymi zachowaniami. Dlatego jest też jego zachowanie dosyć przewidywalne, choć z pewnością istnieją jakieś furtki, które jeszcze dzisiejsza psychologia pozostawiła niezbadane. Jeśli psychologia może coś powiedzieć o życiu człowieka, to może też co nieco napomknąć o jego zachowaniu w rozmaitych rozgrywkach internetowych. Jeśli gramy w jakieś konkursy internetowe, nasz mózg zaczyna odczuwać pewne napięcie. Adrenalina, bo też to tak można nazwać każe nam zastanawiać się nad tym, czy rzeczywiście dany konkurs wygramy. Pojawia się napięcie, które tak szybko nie zniknie. Czasami wręcz ludzki umysł zaczyna tego napięcia pożądać, co objawia się przeróżnymi stanami które nazywamy uzależnieniem. Jest to jednak zupełnie inny temat o którym można bardzo dużo napisać. Potem bardzo trudno jest z takowego stanu osobie chorej wyjść.

Nie wolno przedobrzyć czyli konkursy internetowe

Często wielu z nas ma problemy z tym jak uważać na konkursy internetowe, które są zwyczajnymi oszustwami. Oczywiście wiadomo, że czasami stuprocentowej pewności mieć nie będziemy, ale warto sprawdzić jak na pierwszy rzut oka wychwytywać takie zagrożenia. Po pierwsze nie łapmy się na konkursy internetowe, które są zwyczajnym słodzeniem. Jeśli w konkursie jest mowa o tym, że za jedno kliknięcie możemy otrzymać jakąś ogromną i wspaniałą nagrodę, to raczej jest to kłamstwo. Wiadomo bowiem nie od dziś, że za darmo nikt nic nie rozdaje. Być może nagrodę dostanie co stutysięczny użytkownik, ale pozostali zostaną oszukani. Często też oszustów można poznać po tym, że ogłaszają się w różnych miejscach w internecie, które nie są na takie konkursy odpowiednie. Na przykład, gdy strona z konkursem ma się pojawić w załączniku wysłanego do nam maila, możemy być w większości przypadków pewni tego, że raczej chodzi o oszustwo, a co więcej, być może w załączniku który mamy otworzyć będzie znajdował się niebezpieczny wirus komputerowy.

Oszuści a konkursy internetowe

Oszuści a konkursy internetowe Często korzystamy z przeróżnych konkursów internetowych. Biorąc w nich udział mamy nadzieję na to, że uda nam się w nich coś ciekawego wygrać. Tymczasem wiele takich konkursów jest kierowanych przez osoby, które z uczciwością nie mają wiele wspólnego. Wpisując więc frazę konkursy w internecie do wyszukiwarki poczciwego Google, zawsze musimy uważać na to, żeby nie trafić na kogoś, kto będzie od nas chciał wyłudzić pieniądze. Często bowiem tak jest, że osoby w ten sposób próbują zyskać jakieś dodatkowe środki, w często nieuczciwy sposób. Polega to na tym, że taka osoba stworzy taki wirtualny konkurs, który będzie polegał na wysłaniu sms-a. Może się okazać, ze wysłanie tegoż sms-a doprowadzi do tego, że każdego dnia z naszego konta będą pobierane następne środki. Każdy następny sms może nas kosztować nawet i kilka złotych, co doprowadza do tego że w przeciągu kilku dni już na koncie nie posiadamy nic. Dlatego więc uważajmy gdzie wchodzimy. Najlepiej na takie pseudo konkursy o złej opinii w ogóle nie wchodzić. Zamiast coś zyskać, możemy w nich jedynie stracić.

Konkursy internetowe – niesłabnąca popularność

Można powiedzieć, że konkursy internetowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest tak chociażby dlatego, że konkursy takie są często odskocznią od starego, często na niskim poziomie życia. Dzięki wygranej w konkursie, nasze życie może znacząco się odmienić. Wyobrażamy sobie, co byłoby gdybyśmy wygrali 100 tysięcy złotych, albo i krągły milion. Jednym słowem w kraju w którym żyje się nie najlepiej lubimy marzyć. Dlatego poszukujemy takich konkursów, aby nasza stopa życiowa uległa poprawie. Jeśli tak jest, to można wytłumaczyć tym to, że takie konkursy internetowe cieszą się już nie tylko niesłabnąca, ale wręcz wzrastającą popularnością. Wiemy doskonale, że poziom życia w tymże kraju jest coraz niższy. Wiemy też, że zarabiamy realnie coraz to mniej. Dlatego konieczne jest to, aby przyszedł nam z pomocą mały zastrzyk finansowy. Marzymy o tym, żeby wziąć udział w internetowym, albo i telewizyjnym teleturnieju bądź innym konkursie i wygrać chociażby te parę tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że mało komu udaje ise takowa sztuka.