Organizowanie konkursów w internecie

Kategoria: Konkursy
Tagi : , , ,

Organizowanie konkursów w internecie Zorganizowanie takiego konkursu w sieci wcale nie jest trudne. Często opiera się on na zasadzie losowania. A więc jeśli chcemy coś wygrać, musimy na przykład kliknąć gdzieś, odpowiedzieć na pytanie czy wysłać sms-a. Kiedyś konkursy w internecie polegały na odpowiedzi na dość skomplikowane pytanie. Dziś jest to pytanie, które jest bardzo łatwe w odpowiedzi. Kiedy już albo na to pytanie się odpowie, albo też w inny sposób zaznaczy się swoją obecność bierzemy udział w losowaniu. Oczywiście jak to w internecie często tego losowania nie ma, bo trafiamy akurat na jakiś tam oszustów, którzy okłamali nas co do prowadzenia takowego konkursu. Niemniej jednak jest to zupełnie inny problem, o którym warto wspomnieć gdzie indziej. Mimo to trzeba pamiętać o tym, że jeśli już bierzemy udział w losowaniu (ale mówimy o uczciwym konkursie) to mamy już niewielkie szanse na wygranie nagrody. To wszystko dlatego że niejednokrotnie uczestnicy są liczeni w setkach tysięcy albo i w milionach. Dlatego właśnie istnieją bardzo niewielkie szanse na sukces, choć niewątpliwie takie istnieją, o czym świadczą przypadki wygranych konkursów przez pojedyncze osoby.

Konkursy internetowe – czy są takie bezpieczne?

Konkursy internetowe – czy są takie bezpieczne? Często wchodząc na witryny różnych konkursów internetowych możemy mieć wiele problemów z późniejszym uruchomieniem komputera. Jeśli w tenże sposób klikamy na określoną stronę, to na nasz komputer może się zainstalować szkodliwe oprogramowanie, które będzie nam albo hamowało, albo wyłączało całkowicie system operacyjny czyli poniekąd komputer. Takie rzeczy są bardzo uciążliwe. Wyobraźmy sobie, że wchodzimy na stronę takiego konkursu i tu nagle całkowicie wyłącza nam się komputer, zaś jego ponowne uruchomienie nie jest już możliwe. Często się zdarzają takie przypadki i nie ma co ukrywać, ze są coraz częstsze. Dlatego bezwzględnie pamiętajmy o tym, aby dokładnie sprawdzać stronę danego konkursu internetowego. Bez tego nie ma żadnej pewności, że nie logujemy się w niebezpieczne aplikacje, mogące naszemu komputerowi poważnie zaszkodzić. Jeśli już chcemy w czymś takim brać udział, zainstalujmy sobie dobrej jakości program antywirusowy. Niestety, przy nowej generacji wirusów, może się okazać, ze taki program będzie niewystarczalny i przepuści on zagrożenie płynące z sieci. Pamiętajmy więc o tym, aby zabezpieczać się przed takimi zagrożeniami. Nikt nie wie, co czyha na nas w danym miejscu w sieci, w której może być wszystko.

Oszuści a konkursy internetowe

Oszuści a konkursy internetowe Często korzystamy z przeróżnych konkursów internetowych. Biorąc w nich udział mamy nadzieję na to, że uda nam się w nich coś ciekawego wygrać. Tymczasem wiele takich konkursów jest kierowanych przez osoby, które z uczciwością nie mają wiele wspólnego. Wpisując więc frazę konkursy w internecie do wyszukiwarki poczciwego Google, zawsze musimy uważać na to, żeby nie trafić na kogoś, kto będzie od nas chciał wyłudzić pieniądze. Często bowiem tak jest, że osoby w ten sposób próbują zyskać jakieś dodatkowe środki, w często nieuczciwy sposób. Polega to na tym, że taka osoba stworzy taki wirtualny konkurs, który będzie polegał na wysłaniu sms-a. Może się okazać, ze wysłanie tegoż sms-a doprowadzi do tego, że każdego dnia z naszego konta będą pobierane następne środki. Każdy następny sms może nas kosztować nawet i kilka złotych, co doprowadza do tego że w przeciągu kilku dni już na koncie nie posiadamy nic. Dlatego więc uważajmy gdzie wchodzimy. Najlepiej na takie pseudo konkursy o złej opinii w ogóle nie wchodzić. Zamiast coś zyskać, możemy w nich jedynie stracić.

Konkursy internetowe w dobie kryzysu

Kategoria: Konkursy
Tagi : , , , ,

Konkursy mają podwójny wpływ na kryzys gospodarczy. Po pierwsze bowiem jeśli są to konkursy internetowe, to jego organizatorzy raczej tego kryzysu nie odczuwają. Owszem, mogą wręcz zauważyć wzrost zainteresowania takowym konkursem. Widać to chociażby po tym, że pojawia się tu drugi kolaż z kryzysem czyli wzrost zainteresowania konkursami internetowymi z powodu wzrostu bezrobocia i spadku wynagrodzeń. Cóż bowiem byłoby lepszego dla człowieka bezrobotnego, który w jednym momencie wygrałby kilkaset tysięcy złotych, albo też i cały milion. Nic nie przewyższyłoby jego radości, ponieważ mógłby on się nie przejmować tym, że gdzieś wokoło jest bieda. Tym właśnie kierują się masy ludzi podobne jemu. Nawet, jeśli ich zarobek to około 1000 złotych, to zawsze znajdą oni czas i pieniądze na to, żeby wysłać sms o treści jakiejkolwiek, tylko po to, by mieć złudne i iluzoryczne nadzieje na to, że coś uda im się wygrać. Konkursy internetowe mają swoją magię, którą przyciągają wielu ludzi, ponieważ oferują im wysokie zarobki.