Oszuści a konkursy internetowe

Oszuści a konkursy internetowe Często korzystamy z przeróżnych konkursów internetowych. Biorąc w nich udział mamy nadzieję na to, że uda nam się w nich coś ciekawego wygrać. Tymczasem wiele takich konkursów jest kierowanych przez osoby, które z uczciwością nie mają wiele wspólnego. Wpisując więc frazę konkursy w internecie do wyszukiwarki poczciwego Google, zawsze musimy uważać na to, żeby nie trafić na kogoś, kto będzie od nas chciał wyłudzić pieniądze. Często bowiem tak jest, że osoby w ten sposób próbują zyskać jakieś dodatkowe środki, w często nieuczciwy sposób. Polega to na tym, że taka osoba stworzy taki wirtualny konkurs, który będzie polegał na wysłaniu sms-a. Może się okazać, ze wysłanie tegoż sms-a doprowadzi do tego, że każdego dnia z naszego konta będą pobierane następne środki. Każdy następny sms może nas kosztować nawet i kilka złotych, co doprowadza do tego że w przeciągu kilku dni już na koncie nie posiadamy nic. Dlatego więc uważajmy gdzie wchodzimy. Najlepiej na takie pseudo konkursy o złej opinii w ogóle nie wchodzić. Zamiast coś zyskać, możemy w nich jedynie stracić.

Konkursy internetowe ciekawą szansą na zarobienie pieniędzy

Jeśli mamy duże problemy z finansami, możemy podjąć pracę, rozpocząć własną działalność albo brać pieniądze od innych. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak to, że możemy w dzisiejszych czasach liczyć też na wygranie czegoś w rozmaitych konkursach internetowych. W sumie zadanie to nie jest takie trudne. Wystarczy często odpisać na dany numer telefonu, wysłać sms albo coś takiego. Warto też zastanowić się nad tym, aby odpowiedzieć na jakieś pytanie. Dzięki takim rzeczom możemy liczyć i na to, że wygramy określoną nagrodę. Może bowiem być tak, że uda nam się pokonać masę naszych przeciwników, i zdobyć główną nagrodę. Korzystając z takich konkursów pamiętajmy, aby były to konkursy o dobrej renomie. Jeśli taki konkurs jest organizowany przez duży portal internetowy, znany wszystkim w całym kraju, to będzie to konkurs uczciwy. Jeśli jednak tak nie będzie, to lepiej nie próbujmy, ponieważ może zdarzyć się że trafimy na oszustów, którzy zamiast dać, jeszcze wyłudzą nam pieniądze za udział w konkursie internetowym.

Jak jesteśmy zachęcani do brania udziału w konkursach internetowych?

Często mówimy że nie będziemy nikomu dawać ani złotówki. Szczególnie wypowiadamy się tak, jeśli mamy wystartować w jakimś konkursie. Jeśli jednak decydujemy się na udział w konkursie, to robimy to niejako na całość. Często inwestujemy w tenże konkurs ogromne sumy pieniędzy, które potem już są nie do odzyskania. Jak więc twórcy konkursów internetowych działają na nas, że w mig jesteśmy w stanie bardzo dużą część naszego wynagrodzenia w ten oto sposób oddać twórcy konkursu? Sprawa jest prosta, gdyż jego zachowanie cechuje się kilkoma, powtarzającymi się zachowaniami. Jeśli taki człowiek napisze, że jego konkurs internetowy jest najlepszy, bo wygrało w nim wiele osób, a także dlatego że jest prosty i że można w nim uzyskać wielkie i wartościowe nagrody to już jesteśmy bardziej chętni na udział w czymś takim. Warto jeszcze pokazać zadowolonych ludzi, którzy wygrali ogromne sumy, i na ich przykładzie samemu się na to zdecydować. Tymczasem sami nie wiemy, czy dana sprawa nie jest po prostu mistyfikacją. Bardzo perfidną mistyfikacją.

Na czym polega konkurs internetowy?

Kategoria: Konkursy
Tagi : , , , ,

Ekonomia uczy nas, że pieniądz nie rodzi się na drzewach, tylko jest zarabiany. Można go też produkować, ale jedynie poprzez to, że tworzy się nowe miejsca pracy, rozwija się gospodarkę i zwiększa się dochody. Podobnie jest z konkursami internetowymi. Jeśli ktoś oferuje w takim konkursie telefon do wygrania o wartości 1500 złotych, to należy mniemać, że telefon ten nie jest w postaci jałmużny. Nikt nie jest na tyle dobry, aby całkowicie obcej osobie dać taki telefon za darmo jeszcze w formie konkursu. Jakiś zarobek musi przecież tutaj dla osoby która dany konkurs internetowy tworzy istnieć. Dlatego więc, jeśli podmiot oferuje nam tenże telefon za jedyne 1500 złotych, to pewnie wcześniej będzie on wymagał tego, abyśmy do losowania po ten telefon zgłosili się sms-em, a one jak wiadomo w swojej cenie będą też posiadały marżę dla osoby, która je zbiera dla siebie. Dlatego nigdy żaden konkurs internetowy czy jakikolwiek inny nie był zrobiony z pobudek filantropijnych, tylko z potrzeby czystego zysku, którym kieruje się twórca danego konkursu.