Konkursy internetowe nie dla każdego

Podobnie jak i w przypadku tradycyjnych konkursów, również i te wirtualne podlegają przepisom dotyczącym wieku uczestniczących w nich osób. Jeśli na przykład w internetowym konkursie bierze udział człowiek nie posiadający 18 roku życia, na pewno nie zostanie w tymże konkursie uwzględniony. Taka jest prawda, że nie nabył on w pełni praw obywatelskich i w rozmaitych grach udziału niestety brać nie może. Owszem, jeśli są to konkursy dla dzieci, może brać w takim udział, jednakże wszystko musi odbywać się za przyzwoleniem rodziców. Nie może być tak, że małe dziecko świadomie bądź nieświadomie naraża na poważne konsekwencje swoich rodziców bez ich wiedzy. Wtedy za poczynania dziecka oni biorą jedynie odpowiedzialność. Jeśli już dojdzie do tego, ze dziecko nieświadomie bądź świadomie zostało oszukane, nie ma możliwości apelowania się, że dziecko nie wiedziało w co się pcha. Zawsze to rodzice są odpowiedzialni za swoją pociechę i odpowiadają też własnym majątkiem za jej często głupie wybryki. Nawet, jeśli te wybryki są bardzo kosztowne.

Nie wolno przedobrzyć czyli konkursy internetowe

Często wielu z nas ma problemy z tym jak uważać na konkursy internetowe, które są zwyczajnymi oszustwami. Oczywiście wiadomo, że czasami stuprocentowej pewności mieć nie będziemy, ale warto sprawdzić jak na pierwszy rzut oka wychwytywać takie zagrożenia. Po pierwsze nie łapmy się na konkursy internetowe, które są zwyczajnym słodzeniem. Jeśli w konkursie jest mowa o tym, że za jedno kliknięcie możemy otrzymać jakąś ogromną i wspaniałą nagrodę, to raczej jest to kłamstwo. Wiadomo bowiem nie od dziś, że za darmo nikt nic nie rozdaje. Być może nagrodę dostanie co stutysięczny użytkownik, ale pozostali zostaną oszukani. Często też oszustów można poznać po tym, że ogłaszają się w różnych miejscach w internecie, które nie są na takie konkursy odpowiednie. Na przykład, gdy strona z konkursem ma się pojawić w załączniku wysłanego do nam maila, możemy być w większości przypadków pewni tego, że raczej chodzi o oszustwo, a co więcej, być może w załączniku który mamy otworzyć będzie znajdował się niebezpieczny wirus komputerowy.

Konkursy internetowe – czy są takie bezpieczne?

Konkursy internetowe – czy są takie bezpieczne? Często wchodząc na witryny różnych konkursów internetowych możemy mieć wiele problemów z późniejszym uruchomieniem komputera. Jeśli w tenże sposób klikamy na określoną stronę, to na nasz komputer może się zainstalować szkodliwe oprogramowanie, które będzie nam albo hamowało, albo wyłączało całkowicie system operacyjny czyli poniekąd komputer. Takie rzeczy są bardzo uciążliwe. Wyobraźmy sobie, że wchodzimy na stronę takiego konkursu i tu nagle całkowicie wyłącza nam się komputer, zaś jego ponowne uruchomienie nie jest już możliwe. Często się zdarzają takie przypadki i nie ma co ukrywać, ze są coraz częstsze. Dlatego bezwzględnie pamiętajmy o tym, aby dokładnie sprawdzać stronę danego konkursu internetowego. Bez tego nie ma żadnej pewności, że nie logujemy się w niebezpieczne aplikacje, mogące naszemu komputerowi poważnie zaszkodzić. Jeśli już chcemy w czymś takim brać udział, zainstalujmy sobie dobrej jakości program antywirusowy. Niestety, przy nowej generacji wirusów, może się okazać, ze taki program będzie niewystarczalny i przepuści on zagrożenie płynące z sieci. Pamiętajmy więc o tym, aby zabezpieczać się przed takimi zagrożeniami. Nikt nie wie, co czyha na nas w danym miejscu w sieci, w której może być wszystko.

Marketing konkursów internetowych

Jeśli bawimy się w coś co nazywamy konkursami internetowymi, przeważnie ma to związek z tym że czymś zostaliśmy zachęceni do udziału w nich. Dzięki temu że sprawnie działa coś takiego jak marketing, możemy mówić o tak dużej popularności. Przykładowo, jeśli znana stacja radiowa w Polsce organizuje konkursy w których można zdobyć nawet i kilkaset tysięcy złotych, to nie jest to robione bez powodu. Jeśli bowiem sms kosztuje dajmy na to chociażby te 50 groszy, t w przeliczeniu na milion osób które w konkursie uczestniczą, jest to naprawdę konkretny dochód. W przypadku takowego przelicznika może tenże dochód wynosić nawet i 500 tysięcy złotych, co w porównaniu z jedynie pojedynczym dniem trwania konkursu daje ogromne zyski. Dlatego dzięki czemuś takiemu jak marketing podejmujemy się grania w różne konkursy internetowe. Wiemy, że graczy mogą być nawet i miliony, ale po cichu liczymy na to, że to my zostaniemy z tych milionów wylosowani. Tymczasem zazwyczaj wygrywa osoba, która się tego nie spodziewa.