Konkursy internetowe nie dla każdego

Podobnie jak i w przypadku tradycyjnych konkursów, również i te wirtualne podlegają przepisom dotyczącym wieku uczestniczących w nich osób. Jeśli na przykład w internetowym konkursie bierze udział człowiek nie posiadający 18 roku życia, na pewno nie zostanie w tymże konkursie uwzględniony. Taka jest prawda, że nie nabył on w pełni praw obywatelskich i w rozmaitych grach udziału niestety brać nie może. Owszem, jeśli są to konkursy dla dzieci, może brać w takim udział, jednakże wszystko musi odbywać się za przyzwoleniem rodziców. Nie może być tak, że małe dziecko świadomie bądź nieświadomie naraża na poważne konsekwencje swoich rodziców bez ich wiedzy. Wtedy za poczynania dziecka oni biorą jedynie odpowiedzialność. Jeśli już dojdzie do tego, ze dziecko nieświadomie bądź świadomie zostało oszukane, nie ma możliwości apelowania się, że dziecko nie wiedziało w co się pcha. Zawsze to rodzice są odpowiedzialni za swoją pociechę i odpowiadają też własnym majątkiem za jej często głupie wybryki. Nawet, jeśli te wybryki są bardzo kosztowne.

Organizowanie konkursów w internecie

Kategoria: Konkursy
Tagi : , , ,

Organizowanie konkursów w internecie Zorganizowanie takiego konkursu w sieci wcale nie jest trudne. Często opiera się on na zasadzie losowania. A więc jeśli chcemy coś wygrać, musimy na przykład kliknąć gdzieś, odpowiedzieć na pytanie czy wysłać sms-a. Kiedyś konkursy w internecie polegały na odpowiedzi na dość skomplikowane pytanie. Dziś jest to pytanie, które jest bardzo łatwe w odpowiedzi. Kiedy już albo na to pytanie się odpowie, albo też w inny sposób zaznaczy się swoją obecność bierzemy udział w losowaniu. Oczywiście jak to w internecie często tego losowania nie ma, bo trafiamy akurat na jakiś tam oszustów, którzy okłamali nas co do prowadzenia takowego konkursu. Niemniej jednak jest to zupełnie inny problem, o którym warto wspomnieć gdzie indziej. Mimo to trzeba pamiętać o tym, że jeśli już bierzemy udział w losowaniu (ale mówimy o uczciwym konkursie) to mamy już niewielkie szanse na wygranie nagrody. To wszystko dlatego że niejednokrotnie uczestnicy są liczeni w setkach tysięcy albo i w milionach. Dlatego właśnie istnieją bardzo niewielkie szanse na sukces, choć niewątpliwie takie istnieją, o czym świadczą przypadki wygranych konkursów przez pojedyncze osoby.

Strony internetowe a konkursy w sieci

Kategoria: Konkursy
Tagi : , , , , ,

Internet jest bardzo dużym i skomplikowanym nośnikiem danych. Wie o tym każdy, kto z niego korzysta. W związku z tym, że jest to tak duży obszar danych, to trudno czasami w nim cokolwiek znaleźć. Dlatego tworzy się określone, tematyczne witryny, które zawierają informacje na temat określonej tematyki. Podobnie jest z konkursami internetowymi. Również i dla nich zostały stworzone specjalne serwisy, które zawierają na ich temat informacje i które mogą nam zwyczajnym użytkownikom pozwolić na szybsze do nich dotarcie. Wystarczy w google wpisać zwyczajną frazę konkursy internetowe, a znajdziemy kilka stron które nam w tym pomogą. Na wielu z nich znajdziemy również opinie na temat tych oto konkursów, w których to wypowiadają się inni użytkownicy internetu, i mówią czy dany podmiot organizujący konkurs jest wiarygodny czy też nie. Dlatego takie strony są bardzo przydatne i mogą niejednokrotnie uratować znaczną część naszych funduszy, ponieważ możemy zostać w porę ostrzeżeni o tym, że dany konkurs jest po prostu oszustwem internetowym.

Konkursy internetowe a psychika ludzka

Kategoria: Konkursy
Tagi : , , , ,

Ludzki umysł pod kątem psychologicznym jest bardzo rozwinięty. Wiadomo, w końcu posiadamy bardzo rozwinięty mózg, który charakteryzuje się wieloma odczuciami, pragnieniami i tym podobnymi zachowaniami. Dlatego jest też jego zachowanie dosyć przewidywalne, choć z pewnością istnieją jakieś furtki, które jeszcze dzisiejsza psychologia pozostawiła niezbadane. Jeśli psychologia może coś powiedzieć o życiu człowieka, to może też co nieco napomknąć o jego zachowaniu w rozmaitych rozgrywkach internetowych. Jeśli gramy w jakieś konkursy internetowe, nasz mózg zaczyna odczuwać pewne napięcie. Adrenalina, bo też to tak można nazwać każe nam zastanawiać się nad tym, czy rzeczywiście dany konkurs wygramy. Pojawia się napięcie, które tak szybko nie zniknie. Czasami wręcz ludzki umysł zaczyna tego napięcia pożądać, co objawia się przeróżnymi stanami które nazywamy uzależnieniem. Jest to jednak zupełnie inny temat o którym można bardzo dużo napisać. Potem bardzo trudno jest z takowego stanu osobie chorej wyjść.